0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Фамил Перин cotes du rhn Природа 750ml

Фамил Перин cotes du rhn Природа 750ml

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Достапност

Краток опис не е достапен Cotes du Rhone, Rhone, France, Pioneers во нивниот иновативен пристап кон органското земјоделство во 1950 година, а подоцна и биодинамиката во 1974 година, Фамил Перин има длабока убедување дека вкусното грозје го држи клучот за изработка на експресивно вино. Вино кое ја открива квинтесенцијата на неговото потекло., Не е случајно фамилијата Перин е водечки одгледувач на органско вино на јужната долина RH NE. Нивните основни вредности : Почитување на почвата, посветеност на рачни методи и длабоко верување дека органското лозарство е единствениот начин., Прекрасен гроздобер за 2018 година со голема зрелост. Носот открива прекрасен израз на Греначе прилично зрел без да биде таничен. Богат во устата, нуди убава сложеност со ароми на зачини, гарниги, црна рибизла и бел пипер., Совршена придружба на секое говедско, јагне или живина со својата одлична разноврсност.

За производот

Избор на клиент