0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
LOLOI II спектар геометриски јаглен мулти -област килим

LOLOI II спектар геометриски јаглен мулти -област килим

DEN 6108.00
Достапно за нарачка

Достапност

Затегната од волна од занаетчии во Индија, колекцијата на спектар има живописна боја и текстура. Разиграна и еклектична, оваа колекција е геометриска фокусна точка за кој било простор. Дизајниран во САД, Лолои е наградувана компанија која може да се пофали со престижни награди, како што се „Најдобар производител на килими на годината“. Познати по иновации, тие напредуваа во индустријата за килими со најновите текстури, тренд дизајни и комбинации на бои. Земја на потекло : Индија. Поддршка : Памук. Висина на купот : 0,38 ”. Кукан : 100% волна куп. Добро ткаење овластено, најдобро уверување дека е произведено без детски труд. Исчистете ги излевање веднаш со размачкана со чист, бел сув сунѓер или крпа. Избегнувајте изложеност на сите течности . Соодветната подлога за килим се препорачува на сите површини за да спречите лизгање, додавање перница и подобрување на издржливоста. Бојата може да се пренесе и не треба да се постави директно над постојниот тепих . За празнење, користете правосмукалка без лента за тепање или оној каде што можете да ја поставите шипката на највисокиот амбиент за куп. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Вакуум целосна должина на килимот, свртете и повторете го на следната област, наместо движење напред и назад.

За производот

Избор на клиент