0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Уметнички ткајачи Цицеро Греј 2 '4' Огромна Традиционална ориентална област килим

Уметнички ткајачи Цицеро Греј 2 '4' Огромна Традиционална ориентална област килим

DEN 4352.00
Достапно за нарачка

Достапност

Колекцијата „Уметноста на јазолот Цицеро“ ги прикажува традиционалните дизајни кои се безвременски стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции додека го зачувуваат истиот шарм. Направено со волна во Индија и има среден куп. Само место на професионално чисто. Препорачана е подлога за килими. 1 година Ограничена гаранција на производителот. 100% волна. Рачно зафатена во Индија. Среден куп. Висина на купот : 0,4 ". Само затворен. Боја : сива. Нијанси на средна сива, маслинка, каки, ​​камила, крем, слонова коска. , овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор .. дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Канистер вакуумите без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но исто така можете да го користите и прилогот за рачни рачни На исправен вакуум. Функционален среден куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги изградува вратите . Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килими.

За производот

Избор на клиент