0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Машки држач за титула за голф, кратка кошула за поло

Машки држач за титула за голф, кратка кошула за поло

DEN 351.84
Достапно за нарачка

Достапност

Овој машки голф Поло е дизајниран да биде остра како вашата игра. Исечете од ткаенина за истегнување подобрена со технологија за влага и заштита од сонце UPF-15, оваа кошула ќе ве одржи суво и контролирано низ секоја рунда. Завршено со Swing Flex Seaming на рамото што нуди целосен опсег на движење со секој потег, овој поло е сè што ви треба на зелениот. Карактеристиките на влага за губење на влага повлекуваат пот и влага подалеку од телото ве одржуваат суви и се чувствувате ладно. Заматено флексибилно 4-насочно ткаенина за истегнување се протега и напречно и во должина, овозможувајќи максимална удобност во сите правци, особено при усовршување на замав. Контрола на сонце со UPF-15 UV заштитна технологија помага да се блокираат штетните зраци на сонцето. Јака отпорна на ролна : Оваа јака останува уредна без престој на јака или пеглање. Лесна грижа : Машинско миење дома.

За производот

Избор на клиент