0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Sun Zero Nolan Energy Effical Blackout Grommet единечен панел за завеси

Sun Zero Nolan Energy Effical Blackout Grommet единечен панел за завеси

DEN 264.00
Достапно за нарачка

Достапност

Sun Zero Nolan Curnation Panel во морски е совршен за секоја просторија во вашиот дом. Вршениот цврст дизајн со лесен за висина за висина нуди класичен стил што се вклопува во секој декор на просторијата додека блокира светлина и бучава за подобар сон; Помогнете да го одржувате вашиот дом поладен во текот на летото и потопло во зима. Затемнување или непроирни панели практично ја блокираат целата светлина. Валентот кога е поврзан со панели не дозволува да се појави светлина; Треба да се вклучи ламба за да се види во просторијата кога е затворена. Овој панел дава целосна приватност. Продадени индивидуално. Висат на шипка до 1,5 инчи во дијаметар. Полиестер. Перење. Увезени. Продадени како индивидуални панели со мерење на 40 "ширина до должина од 63 ". Измерете внимателно пред да ја изберете вашата посакувана големина и количина. Машинско миење ладно на нежен циклус. Користете белило што не е хлор кога е потребно. Спуштете го суво на тивок оган, користејќи ладно железо по потреба. Технологијата на затемнување ја блокира повеќето несакана светлина додека ја подобрува приватноста. Енергетскиот ефикасен дизајн ја намалува енергијата изгубена преку вашите прозорци до 40%. Топлинските својства помагаат да се задржи летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Намалувањето на бучавата до 30% ви помага да добиете звук, повеќе непрекинат сон. Вградени метални громи вклопуваат шипки за завеси до 1,5 "во дијаметар. Секоја табла се продава одделно. Завесата не е вклучена. Двојна шипка може да биде потребна за положување.

За производот

Избор на клиент