0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Сандер за појас со диск за пескарење

Сандер за појас со диск за пескарење

DEN 639.84
Достапно за нарачка

Достапност

Се сеќавате кога ви требаше разноврсен и сигурен сандер? Sander од 1 x 30-инчен појас со 5-инчни песочни дискови песоци, измазнети и дебари, заглавени рабови и распрскувачи на вашето дрво и граѓа. Со мотор со 2,3 засилувачи, корисниците треба да предвидат брзина до 3160 стапки во минута на ременот и 3450 вртежи во минута на дискот. Промената на пространиот 1-инчен-по-30-инчен појас е ветер, што ви дава моќ да менувате песок хартија брзо и лесно. Компактниот дизајн го прави транспортот и складирањето полесно од кога и да било, додека тешката база спречува одење и мавтање за време на работењето. Со сето ова, покрај 5-инчниот страничен диск, ќе имате капацитет да песочите што сака вашето срце. Цврста работна табела за наклон ги придружува и дискот и ременот за да обезбеди сигурен извор на поддршка за вашите работни парчиња. Овој пакет вклучува и диск за пескарење со 80 решетки, 100-ремен за пескарење, мерач на митра за аголни работни парчиња и две одделни пристаништа за прашина за вакуумски прилози. И затоа што ова е WEN производ, вашата набавка доаѓа поддржана од двегодишна гаранција, национална мрежа на квалификувани техничари за услуги и корисна телефонска линија за клиенти. Песок најтесните од аглите и најчудните форми со WEN 1 x 30-инчен појас Sander со 5-инчен диск за пескарење. Се сеќавате кога можевте да песочите скоро нешто? Запомнете Вен. Машината за пескање со два во еден вклучува и појас од 1 до 30 инчи и диск од 5 инчи. 2.3А моторот обезбедува до 3160 fpm за ременот и 3450 вртежи во минута за дискот. Цврста тешка база спречува одење и мавтање за време на работењето. Се одликува со две одделни пристаништа за прашина за максимална ефикасност на празнење. Вклучува мерач на митра, диск за пескарење со 80 решетки, 100-ремен за пескарење и 2-годишна гаранција.

За производот

Избор на клиент