0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Yokohama Avid Touring-S цела сезона P195 65R 89S патничка гума

Yokohama Avid Touring-S цела сезона P195 65R 89S патничка гума

DEN 2.33
Достапно за нарачка

Достапност

Yokohama Avid Touring-S P195/65 R15 89 Soverviewan, сите сезонски гуми, Avid Touring-S од Јокохама е дизајниран за употреба на купи, седани, CUV, SUV и минибуси. Поддржано од гаранција за живот ограничен на производителот од 65.000 милји, Avid Touring-S ги искористи заградените жлебови кои ја принудуваат водата од гумата за подобра влечење на влажните патишта. Avid Touring-S е гордо и има варијабилни блокови на шари кои ги намалуваат звуците на патот за тивко, удобно возење. Изградени со вкрстени влечни сипи кои создаваат дополнителни рабови за гризење за подобрување на влечење и ракување со влажни и зимски временски услови. Се одликува со вкочанет дизајн на блок на шара што ја подобрува стабилноста за подобро свиоци. Ребрата за стабилност со близнаци овозможуваат подобро чувство на центар, истовремено намалувајќи ги звуците на патот за мазно, тивко возење. Каснувања на работ на влечење за да ги задржите тркалата на патот. Каналите на дождот помагаат да се истурка водата од шарите на гумите побрзо. Fits : 2013-15 Honda Civic Natural Gas 2016-17 Honda Civic DX 2003-13 Toyota Corolla CE 2014-19 Toyota Corolla Le Eco 2008 Honda Civic DX-G 2016-19 Chevrolet L 2020-22 Toyota Corolla Hybrid LE 2006-07 Пакет за вредности на Honda Accord 2006-07 Honda Civic Hybrid 2003-05 Honda Accord DX 2010-13 Kia Soul Base 2013-16 Hyundai Elantra L 2009-10 Chevrolet Cobalt LS 2017-18 Accord Value Package 2012-15 Toyota Prius Four 1998-2000 Honda Accord EX 2004-09 Mazda 3 i 2012-20 Chevrolet Sonic LT 1995-2005 Chevrolet Cavalier LS 2022 Toyota Prius Prime Upgrade 2012-17 Subaru Impreza Base and more - add your vehicle на нашиот фит додаток за проверка.

За производот

Избор на клиент