0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
LED LUMEN LED сијалица erухаус осветлување arm - 45Degree - 3000k - вати - ја заменува сијалицата со халоген на Watt, 4 -пакет

LED LUMEN LED сијалица erухаус осветлување arm - 45Degree - 3000k - вати - ја заменува сијалицата со халоген

DEN 223.84
Достапно за нарачка

Достапност

Создадете поканувачка атмосфера со LED светилките AR111 LED. Со совршено вклопување, овие светилки се вистинско решение за реновирање за вашите потреби за осветлување. Овие светилки создаваат брилијантна атмосфера за комерцијални и угостителски апликации како продавници, изложби и галерии. Многу висококвалитетната светлина носи вистински бои во вашата стока и околината, а неговиот долг живот гарантира дека нема да мора да ги менувате често. Најдобро од сè, LED технологијата SIPS Energy во споредба со нивните халогени колеги, така што нема да ја скршите банката за да ги извршите. Лесна инсталација, долг живот : Овие LED светилки се совршена замена за традиционалниот халоген AR111. Цртајќи само 15 W моќност, овие се еквивалентни на сијалицата 75 W халоген AR111 . Еко-пријателска, зачувување на енергија : Овие светилки се оценуваат за над 25.000 часа живот за да бидете сигурни дека ќе траат. Тие, исто така, заштедуваат над 80% на трошоците за енергија во текот на нивниот живот во споредба со традиционалните светилки, така што тие се многу полесни и на вашиот паричник! Одлично за секоја апликација 12 V : Овие светилки се одлични за комерцијални апликации како мода, накит, музеи, хотели, ресторани, барови или кафулиња, или за домот во трпезариите, дневните соби, ходниците или кои било други компатибилни тела од 12 V . Спецификации : Овие светилки произведуваат осветленост од 750 лумени со топла бела температура на бојата 3000k. Цртајќи само 15 W, тие се еквивалентни на халоген 75 W со животен век од 25.000 часа . Загарантирано задоволство : Бидете сигурни во вашата набавка, знаејќи дека овој производ е поддржан од најдобрата гаранција во класа 2 години.

За производот

Избор на клиент