0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Panasonic HC -V - Camcorder - 1080p - 17. MP - Оптички зум - Флеш картичка - Wi -Fi, NFC - Црно

Panasonic HC -V - Camcorder - 1080p - 17. MP - Оптички зум - Флеш картичка - Wi -Fi, NFC - Црно

DEN 1267.04
Достапно за нарачка

Достапност

Panasonic HC -V720 - Camcorder - Складирање : Клучни карактеристики на клучот на картичката и придобивките : Сензор за висока чувствителност и комбинација на кристален мотор на моторот на сензорот за висока чувствителност и кристалниот мотор Pro, со своите врвни перформанси за намалување на бучавата, сними светла, висококвалитетна и Слики со низок шум и во светли и затемнети ситуации на осветлување. Убавите слики можат да се снимаат под најразлични ситуации, вклучително и снимање во затворен простор и ноќно снимање . 28 мм широк агол со интелигентен 50x зум и оптички опсег на зумирање од 21x зумирање широката ширина на фотографскиот израз, што се протега од агол широк 28 мм до Интелигентно 50x зумирање. Ова овозможува да се фати сè, од панорамски предели до телефонски слики за добивање на динамични слики на субјекти на далечина . Мониторинг на домови и NFC (блиска комуникација на терен) Функцијата Wi-Fi овозможува емитување во реално време на важни настани преку USTREAM за споделување Слики ширум светот, додека снимате во целосен HD. Исто така, постои функција да се испрати е-пошта за да се извести почетокот на стриминг на пререгистрирани адреси за е-пошта. NFC постигнува врска со еден допир со паметен телефон. Нема потреба од незгодни поставки. Мониторингот на домот им овозможува на корисниците да проверуваат миленичиња или семејство дома однадвор. Тие дури можат да разговараат со своите миленици или семејство додека ги гледаат на екранот и да снимаат слики од далечина од паметен телефон . 5-оски хибриден O.I.S. 5-оска хибриден O.I.S.+ што темелно го потиснува замаглувањето во текот на целиот опсег на стрелање. Функцијата за снимка на ниво автоматски го открива и корегира навалувањето на заробените слики. Снима јасни, јасни и повеќе хоризонтални слики со намалена замаглување дури и ако снимањето во нестабилна или незгодна положба, како што е снимање со низок агол или висок агол . 1080 Хоризонтална ТВ линии Резолуција Хорзонтална резолуција од 1080 ТВ-линии овозможува да се снимаат високи -Росолуција на целосни HD слики кои изразуваат дури и исклучително мали детали . Што е вклучено : Panasonic HC-V720. Адаптер за напојување со струја, адаптер за додатоци за чевли, USB кабел, HDMI кабел.

За производот

Избор на клиент