0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Orу Орлеанс пече темно печено и кикориско мелено кафе, Оз

Orу Орлеанс пече темно печено и кикориско мелено кафе, Оз

DEN 96.64
Достапно за нарачка

Достапност

Експертите за печено кафе во Orу Орлеанс патуваат низ светот за да научат колку што можат за квалитетот на кафето што го купуваат. Само мал процент од светската култура за кафе во грав се смета за доволно исклучително за употреба од страна на Orу Орлеанс Печен. Masterу Орлеанс, мајстор за печење на печење, ги избира и бавно ги пече овие грав во мали серии за да создаде Newу Орлеанс печено темно печено и шикно мелено кафе, специјализиран спој на гурманско кафе што е исто толку уникатно и ароматично како градот што го нарекува дома. Тимот за печење во Orу Орлеанс, предводен од мајстор Ростер Фелтон onesонс, опфаќа над 70 години комбинирано искуство во селекцијата и печење на грав кафе. Orу Орлеанс Печено се придржува тесно кон својата традиција на квалитет, свежина и карактер што се наоѓа само во Newу Орлеанс. Orу Орлеанс Печено зрна кафе се пече во градот за кој гордо ја именуваше својата компанија, лоцирана во францускиот кварт на Orу Орлеанс. Orу Орлеанс пече темно печено и цикорно мелено кафе : Специјалност мешавина од гурманско кафе што е уникатно и вкусно како и градот што го нарекува дома. Мала серија печена. 100% Арабика.

За производот

Избор на клиент