0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Делашерас мини мафини лимон, 8.82oz, мафини

Делашерас мини мафини лимон, 8.82oz, мафини

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Достапност

Магдаленас де Лас Херас започна во 1955 година како мала работилница за слаткарници, каде Андрес де лас Херас направи занаетчиски колачи во рерна од дрво. Нашиот рецепт Магдалена стана толку популарен што реши да ја прошири работилницата малку по малку, специјализирана за овие вкусни производи. Вкусно целосно печени мини мафини само за вас. Торбата за мини мафини е од Магдаленас де лас Херас од Шпанија, содржи 10 мини мафини индивидуално завиткани, таа е погодна за вегетерии и 100% природен вкус. Magdalenas de las heras мини мафини лимон, 8.82oz, 10 брои : 10 мини мафини по торба. Погоден за веган. 0 G транс маснотии. 100% природно.

За производот

Избор на клиент