0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Таблета Sotalol HCL 120mg - брои

Таблета Sotalol HCL 120mg - брои

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Таблета Sotalol HCL 120mg - 100 брои Sotalol HCL 120mg таблета - 100 броење. Бета-адренергичен блокатор. Соталол се користи за да се забави чукањето на срцето на вашето животно, ако се чука премногу брзо од основните срцеви заболувања. ФДА (Американска администрација за храна и лекови) ја одобри оваа дрога за употреба кај луѓето, но не е официјално одобрена за употреба кај животни во Соединетите држави. ФДА им овозможува на ветеринарите да препишуваат производи што ја содржат оваа дрога во различни видови или за други услови во одредени ситуации. Вие и вашиот ветеринар можете да разговарате зошто оваа дрога е најсоодветен избор.

За производот

Избор на клиент