0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Слава сина хидрангана сина до розова цветачка листопадна грмушка - дел сонце во живо на отворено растение

Слава сина хидрангана сина до розова цветачка листопадна грмушка - дел сонце во живо на отворено растение

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Достапност

Слава сина хидрангеа е брзо растечки примерок што ќе произведе големи сини до бледи јорговани сини цвеќиња во текот на летото. Има светло зелени лисја во облик на овална форма со засилени маргини. Славата сина е листопадна и ќе ги изгуби лисјата во зима. Кога ја садите оваа хидранга, ископајте ја дупката двојно пошироко од тенџерето и измешајте богата градинарска почва со вашата родна почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот на топката половина инч над нивото на земјата при пополнување на дупката со почва. Користете грануларно ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Оваа фабрика ќе испорача заспана во зима и не е загарантирано дека ќе биде во цут при пристигнувањето. Зрела големина : 5'H x 7'W. УСА Зона : 5-8. Вода двапати неделно додека не се утврди. Целосно сонце до дел сенка. Листопадни.

За производот

Избор на клиент