0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Снег oeо Пет-Сафер Премиум Мелта на мразот, lb. bo w лажичка

Снег oeо Пет-Сафер Премиум Мелта на мразот, lb. bo w лажичка

DEN 190.72
Достапно за нарачка

Достапност

Поубавото де-Икер. Се топи лизгачкиот мраз и снег градење оваа зима со мешавина од миленичиња со миленичиња од Snow Joe®, кој е побезбеден за вегетација, квалитетен и постар од една година бетон и метали од чиста карпа или чиста карпа или хлорид базирана сол. Сето тоа е благодарение на CMA (калциум магнезиум ацетат), познат агент за борба против корозија, кој бара помалку производ за да се стопи мразот, претставувајќи помала закана за вашите растенија и вегетација. Плус, топењето нема да ја исуши или иритира кожата и може безбедно и лесно да се дистрибуира без да се бара употреба на заштитна облека. Нема да ги следи подовите или теписите на вашиот дом, така што можете безбедно да ги газиш вашите обувки на која било третирана површина без да се грижите за оштетување на чевлите или дома. Другите пожелни карактеристики вклучуваат фактот дека не остава лигав остаток зад себе, а кристалите со зелена обложена не само што служат како визуелен индикатор за да го набудуваат процесот на топење во акција, туку исто така му помагаат на корисникот визуелно да мери и да ја дистрибуира вистинската сума за да обезбеди најефикасна употреба на производот!.

За производот

Избор на клиент