0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Ax Bat Elite One USSSA Бејзбол лилјак, 2-5 8 Барел, легура од 1 парчиња, 31

Ax Bat Elite One USSSA Бејзбол лилјак, 2-5 8 Барел, легура од 1 парчиња, 31

DEN 1599.20
Достапно за нарачка

Достапност

Отклучете го целосниот потенцијал на замав со префрлување на секира лилјак. За разлика од традиционалното тркалезно копче, нашата патентирана рачка за секира е дизајнирана да ја поддржи вашата најмоќна, постојана и ефикасна патека низ зоната на удирање. Аголната, овална форма на рачката на секирата се вклопува природно во долната рака, обезбедувајќи постабилен зафат за да можете побрзо да се вртите со поголема контрола и да ја погодите топката потешко, почесто. Предноста на перформансите на Ax Bat исто така се протега на барел. Производителите на лилјаци со тркалезна нокти мора да ги дизајнираат своите буриња за да издржат влијание што доаѓа од која било насока. Меѓутоа, лилјаците на AX секогаш се погодени со иста усогласување на барел, така што тие можат да бидат дизајнирани како голф-клубови со високи перформанси, со назначено удирање лице и задна страна изградена за засилување и поддршка. Ова исто така објаснува зошто лилјаците на AX се единствените лилјаци во индустријата со аголни крајни капачиња; Со отстранување на непотребната тежина и материјал од задната страна, можеме да создадеме поизбалансиран, побрзо замавливо лилјак со поголемо барел. Лилјаците со секира се одобрени на сите нивоа на бејзбол и мекобол, вклучително и во колеџ бејзбол, каде тимовите кои вртат секираат лилјаци исклучиво имаат освоено три национални титули од 2012 година, а во големите лиги, каде рачката на AX се користи исклучиво од 2018 MVP Mookie Betts и две -Так Ол-стар Georgeорџ Спрингер, меѓу другите. Нашата најдобра лилјак со легура со 1 парчиња за USSSA е подготвен да изготви со премија барел и балансирана тежина на замав, дизајнирана за брзина . Премиум MX8 ™ легура барел се вжештува од обвивката и останува силен и издржлив за животниот век на вашиот лилјак. Hyperwhip ™ Крајното капаче ја отстранува непотребната тежина од не-удирачката страна на лилјакот за побрз замав, поголемо барел и поголема слатка точка. Удобност и самодовербата да се врти бестрашно на кој било терен . Патентираната рачка на секира обезбедува постабилен зафат, за да можете побрзо да се вртите со поголема контрола и да ја погодите топката потешко, почесто.

За производот

Избор на клиент