0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
6. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, последователно хром, се вклопува во 2008 година- Крајслер Таун и земја

6. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, последователно хром, се вклопува во 2008 година- Крајслер Таун и земја

DEN 2319.68
Достапно за нарачка

Достапност

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им обезбедат на клиентите широк спектар на компоненти, опрема и делови за замена со висок квалитет, за поправка и пристап до нивните автомобили, камиони и други возила, Каи нуди реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 17 x 6,5, 40мм, 9 портпари, 5 лаг, шема на завртки од 5 инчи, дупка од 56 мм центар за капа, хром за задник. Тоа одговара на вашиот 2008-2011 Крајслер Таун и земја. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 17 x 6,5 го преиспитаа ОЕМ алуминиумскиот легур тркало, задниот дел од хром, се вклопува во 2008-2011 година Крајслер Таун и земја 17 x 6,5, офсет од 40 мм, 9 портпари, 5 лагли, 5 инчи шема на завртки, 56 мм центар за капаче за капаче, хромирано капаче, направено од хром од последовател, Алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

За производот

Избор на клиент