0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Карат Т.Г.В. Аквамарин и дијамант-акцент розов родиум-позлатен сребрен гроздобер прстен за ангажман на срце

Карат Т.Г.В. Аквамарин и дијамант-акцент розов родиум-позлатен сребрен гроздобер прстен за ангажман на срце

DEN 1696.00
Достапно за нарачка

Достапност

Покажете ја својата loveубов со овој зачудувачки тангело аквамарин и дијамантски акцент гроздобер прстен за ангажман на срце. Одликувајќи се со срцев камен во форма на срце, аквамарински скапоцен камен (пет-милиметар од пет милиметри) во центарот, овој прстен исто така искра со 12 дијаманти со тркалезно, поставени со отвори (G-H, I2-I3) во мотив со лист долж Бенд. Изработено во розово родиум-позлатен сребро, овој срцев ринг на аквамарин и дијамант е совршен за ангажман или март роденден! Tangelo накит : Виножито од скапоцени камења е ваш да го откриете со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја. Тангело 1/3 Карат Т.Г.В. Аквамарин и дијамант-акцент розов родиум-позлатен сребрен гроздобер прстен за ангажман на срце : изработен во сребро. Пинк родиум позлата. 0,05 КТ. Т.В. дијаманти. Боја на дијаманти : GH. Јасност на дијаманти : I2-I3. 1/3 КТ. Т.Г.В. Аквамарин. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 2,3 мм.

За производот

Избор на клиент