0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет

1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Достапност

Прекрасен избор за вашата специјална дама, оваа миабела создадена бел сафир и црниот дијамантски невестински сет е направен во бујно сребро сребро. Овој прекрасен прстен за ангажман има тркалезен (6,5 мм) создаден бел сафир скапоцен камен во центарот со шест црни дијаманти поставени со пронг, по должината на страните и 26 црни дијаманти поставени со песни, кои тресат по лентата. Придружниот свадбен бенд има вкупно 19 огнени кружни, црни дијаманти поставени со песни кои тресат по групата. Овие прстени се засилени со високо-полски финиш. Блак дијамантите се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот. 1-3/8 Carat T.G.W. Создадени бели сафир и 3/5 карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет : Изработено во Стерлинг Сребрена 3/5 КТ. T.W.1-3/8 Ct. T.G.W.Diamond Color : Black Prong- и Pave поставени камења за дијаманти.

За производот

Избор на клиент