0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Acdelco Gold 337- Стартерот одговара на Изберете: 1995- Dodge Stratus, 1999- Крајслер Цирус

Acdelco Gold 337- Стартерот одговара на Изберете: 1995- Dodge Stratus, 1999- Крајслер Цирус

DEN 2230.56
Достапно за нарачка

Достапност

Acdelco Professional Premium Новите почетници се произведуваат со сите нови компоненти и се високо квалитетна замена идеална за многу возила на патот денес. Клучните компоненти се подмачкуваат за да се обезбеди подобрена изведба и доверлива веродостојност дури и во најтешки услови. Стартерите имаат соленоиди кои се тестирани со компјутер за контактниот живот, рамнотежата на серпентина и јачината на влечење, погонските брзини/спојките собрани под тесни спецификации за уште поголем мир на умот. Овие премиум компоненти за замена на задниот дел се произведени за да ги исполнат вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Мотор на стартер Дополнителни карактеристики Волти : 12 VDC. Fits Select : 1995-2000 Dodge Stratus 4 Cyl 2,4 L 1995-1997,1999-2000 Chrysler Cirrus 4 Cyl 2,4 L 1997-2000 Plymouth Breeze 4 Cyl 2,4 L 1996-1998 Chrysler Sebring 4 Cyl 2,4 L и повеќе-Додадете го вашето возило во Нашиот фит додаток за проверка.

За производот

Избор на клиент