0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Luxpaper # коверти со монети, lb. мандарински портокал, 1 2, пакет

Luxpaper коверти со монети, lb. мандарински портокал, 1 2, пакет

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Дали барате висококвалитетен плик #5 1/2 монети за инсерти за покани за венчавки, марки, мониста, занаетчиски материјали, предмети за инвентар, мали производствени делови, иглички, нокти, мали картички, накит и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Можете да ги користите како архивирање на коверти за да ја организирате колекцијата за монети, карпи или печат. Тие дури можат да се користат за придружба на кој било роденден или подарок за одмор за дополнителен допир на боја и размислување. Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Овие коверти со тежина од 80 lb. Цврстата и издржлива дебелина на ковертите во овој пакет 250 ги прави совршени за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Другите намени за овие коверти на монети вклучуваат екстракти од држење, даб, восок и тресење. Печатете го логото на вашата компанија на овие коверти и предадете ги со примероци на производи и визит -картички на конвенции и други промотивни настани. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на измама. Овие мини коверти мерат 3 1/8 ”x 5 1/2 " (80 mm x 140 mm). Можете да ги вклопите овие мали коверти во различни наши поголеми како придружник на покана, Божиќ или роденденска картичка. Luxpaper #5 1/2 коверти на монети. Големина : 3 1/8 x 5 1/2 инчи. Мандарински портокал. 250. Одлично за складирање на мали предмети како што се монети, накит и мали делови и е совршена големина за готовина, подарок картички, депозитни лизгања и проверки.

За производот

Избор на клиент