0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Ekena Millwork 24 W 04'H Craftsman Classic Square Tapered, Recess Panel Column, Crown Capital & Crown Base

Ekena Millwork 24 W 04'H Craftsman Classic Square Tapered, Recess Panel Column, Crown Capital & Crown Base

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Достапност

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување и практично без одржување! Класичните колони за занаетчиски серии не се склони кон иста штета на животната средина како вистинското дрво, како што е разделување или пукање. Нивните зглобови за заклучување Е-З нема да се одвојат заради непропорционалните промени во димензиите на панелот. Кога се применуваат две палта на акрилна латекс боја, класичните колони за занаетчии ќе испорачуваат години на услуга, како што вети нивната ограничена гаранција за живот против гниење, корозија и оштетување на влагата. R. r. База : 29 5/8 "Надворешна ширина r. Кап : 21 5/8 " Outisde ширина r. Крајно вратило : 24 "Внатре во ширина r. Топното вратило : 16 " Внатре во ширина направена од проширен клеточен ПВЦ. Подготвени за вашиот премиер и боја. Практично перформанси без одржување. Дизајнот на зглобот за заклучување E-Z ја прави инсталацијата ветре. Собрани околу структурна поддршка. Доаѓа со ограничена гаранција за живот.

За производот

Избор на клиент