0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Miabellaенски културиран бисер на слатководни бисери и 2- Карат Т.Г.В. Маркиз-пресечен Роуз де Франс, аметист од круша и бел топаз 18KT розово злато позлатени обетки од сре?

Miabellaенски културиран бисер на слатководни бисери и 2- Карат Т.Г.В. Маркиз-пресечен Роуз де Франс, аметист

DEN 1504.00
Достапно за нарачка

Достапност

Бисерите и камењата се беспрекорна комбинација, исто како и овие обетки за капки од цветниот кластер на Миабела. Изработено во бујно злато позлатено сребро, овие раскошни обетки имаат две културирани бисери во форма на ориз (8,5-9мм), две (5х3мм), шест (4х3мм) круша, сет на круши, аметистички скапоцени камења, четири маркиз-сек, секори, секорити, четири маркиз-секори, секорити, секори, четири маркиз-сек Prong Set Rose de France Gemstones (5x2,5 mm), два (2,5х2,5мм) и четири (1,75х1,75мм) со тркалезни камења со бели топаз. Полирани до брилијантност, овие раскошни обетки се обезбедени со затворање на пеперутки. Овие остварливи обетки сигурно ќе бидат чувари. Изработено во 18 KT розово злато позлатено сребро. 8.5-9мм култивиран слатководен бисер. 2-1/4 CT T.G.W. Роуз де Франс, Аметист и Белиот Топаз. Роуз де Франс Исечен : Маркиз. Аметист пресек : круша. Белиот Топаз се сече : круг. Камења поставени од пронг. Затвори за пеперутки. Обетки со цветни капки. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Избор на клиент