0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Bridgestone Dueler H L Alenza 275 55- T гума

Bridgestone Dueler H L Alenza 275 55- T гума

DEN 3437.76
Достапно за нарачка

Достапност

Dueler Bridgestone Dueler H/L Alenza е турнеја, цела сезонска гума произведена за SUV и патнички возила. Овој модел има и големини со високи перформанси. Bridgestone нуди гаранција за облека од 65.000 милји со овој модел .. Овие специфични гуми се гуми за полетување на дилери. Ова значи дека гумата некогаш била поставена на возило пред да се соблече од дилер на дилери. Овие гуми не се возени. Остануваат 100% од животниот век на трага. Оваа цела сезонска гума нуди одлична цело време влечење и обезбедува одличен пат на патот во влажни, суви и зимски временски услови. 3Д -гумите на гумите во шемата на шара ја подобруваат снежната влечење на гумите со обезбедување дополнителни рабови за гризење. Гумата е исто така побезбедна, бидејќи се спротивставува на опасното хидропланирање. Опкружените и страничните жлебови помагаат во елиминирање на водата од под стапалото за да се спречат ситуации на хидропланирање .. Благодарение на двојното искривување во структурата на гумите, таа ја одржува својата форма под возење притисок и има исклучителна голема брзина и трајност и стабилност на автопатот. Гумата е побезбедна да се користи како резултат, бидејќи не се деформира под притисок и станува полесно да се контролира заради нејзината стабилност. Континуираното централно ребро во шемата на шара обезбедува точна и брза реакција на управувачот. Возачот е во состојба правилно и самоуверено да одговори на различните услови на патот. Контролабилноста на гумите е подобрена со овие карактеристики. Гумата е произведена со помош на соединението L. L. јаглерод. На молекуларно ниво, јаглеродот L. L. создава долга врска што ја подобрува структурата на гумите, што ја прави посилна. Зголемената структура на гумите е отпорна на штети, како што се пукање, чипување и кинење. Ова, заедно со дури и носењето на гумата, направете го поекономично. Молекуларната структура слична на ланецот на L. L. јаглерод ги дистрибуира силите на забрзување, сопирање и свиоци по должината на површината на шарата. Ова спречува неправилно носење на гумата и го издолжува да го гази животот .. Технологијата за оптимизирана компонента на компонентите CO-C-CS или компјутер се користеше во изработката на дуелот h/l аленца. Овој систем ги комбинира дизајнот, формата на гумите, материјалите и градежништвото за способност за подобро извршување. Ова не само што ја подобрува стабилноста на гумата и перформансите со голема брзина, туку го прави и поудобно за употреба. Тоа ги намалува вибрациите на патот што ги чувствува патникот и вревата на патот што се слуша во кабината на возилото за тивко и пријатно искуство во возењето. Цело време влечење. Издржливост на голема брзина. Подолготрајна шара. Намалена бучава од патот. 100% чаша живот оставена гума за полетување.

За производот

Избор на клиент