0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
МекКормик Гурмански органски кари во прав, 1. мл

МекКормик Гурмански органски кари во прав, 1. мл

DEN 109.28
Достапно за нарачка

Достапност

МекКормик Гурмански Кари во прав е миризлива мешавина од органски зачини, вклучувајќи коријандер, феногрик, куркума, црвена пиперка и ѓумбир што додава автентичен вкус на кари и златна боја на сè, од традиционални индиски кари и јадења од јагнешко месо до пилафи и зеленчук од ориз. Вечера само што стана малку повеќе шарена и ароматична. Откријте неколку неочекувани начини да вклучите прав од кари во вашето секојдневно готвење. Посипете компири или карфиол пред печење за вкусен пресврт. Подобрете ја салатата или садот со жито со винегрет од кари. Додадете во хумус или ѓаволски јајца за да ги зачините мезе. Без разлика дали додавате кари во прав на вашите семејни оброци или подготвувате индиски јадења, како што е пилешкото Тика Масала, нашиот прав од кари испорачува топол стабилен вкус. Коријандер, феногрик, куркума, црвена пиперка и ѓумбир измешани за топол вкус. Прашокот МекКормик Гурмант Кари додава автентичен вкус на кари и златна боја. Зачините со извори на премиум се овластени органски и не ГМО. Додадете во традиционалните индиски кари, јадења од јагнешко месо, пилафи од ориз и зеленчук. Посипете на компири или карфиол пред печење. Додава вкусен пресврт на салати, чинии за жито, хумус и ѓаволски јајца.

За производот

Избор на клиент