0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Експерт градинар 2.25г Холи

Експерт градинар 2.25г Холи

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Јапонската компакта Холи има навивачка навика за раст што бара минимално градинарско за да ја задржи својата форма. Тие се Евергрин што ги прави одличен избор за жива ограда или граница. Компакта Холи може да се градина во пирамидална форма и да се стави во контејнери како централен дел. Кога ја садите оваа холи, ископајте ја дупката двојно пошироко од тенџерето и измешајте богата градинарска почва со родната почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот топката 1/2 инчи над нивото на земјата при пополнување на дупката со почва. Користете грануларно ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Експерт градинар 2.25г Холи.

За производот

Избор на клиент