0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Примарно злато Карат бело злато 5x овален танзанит и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 5x овален танзанит и дијамантски прстен

DEN 6699.04
Достапно за нарачка

Достапност

Овој ринг со акцентиран скапоцен камен и дијаманти може да се пофали со изглед на елеганција и софистицираност. Овална облик на магла 0,27 CTTW сина танзанит и трепет Si2/SI3 јасно дијаманти флауни во овој 14 карат бел златен прстен. Достапно во големината на прстот 5, овој прстен ќе го осветли вашиот ден во ден. 5 Gemstone Details : Type : Tanzanite Birthstone Month : December Color : Blue Cut : Faceted Shape : Oval Size : 5mm x 3mm Weight : 0.27 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : SI2/SI3 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.2mm Weight : 0.032 CTTWQUANTITY : 4 Jewelry Setting : Bezelyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

За производот

Избор на клиент