0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Кралска канин боксер за возрасни суво кучиња храна, lb

Кралска канин боксер за возрасни суво кучиња храна, lb

DEN 367.68
Достапно за нарачка

Достапност

Royal Canin Boxer Adult Dry Dog Food Основана од француски ветеринар во 1968 година, Royal Canin произведува храна за домашни миленици за да им служи на нутриционистичките потреби на кучиња со различна големина, векови, раси и начин на живот. Во соработка со ветеринари и научници за истражување, Royal Canin формулира рецепти со 50+ хранливи материи за поддршка на четири цели за здравствена исхрана : развој и одржување на телото; енергија; превенција; и посебна грижа за закрепнување од болест. Royal Canin Breed Health Nutrition Boxer Dry Dry Dog Food е дизајнирана исклучиво за чистокрвни боксери. Обезбедување на целосна и избалансирана исхрана, оваа специјална формула за раса на боксер содржи ЕПА, ДХА и таурин за срцево здравје; Л-карнитин и најмалку 24% протеини за посно мускули; и антиоксиданти за здравје на мобилноста. Кибл во форма на бранови во форма на возрасни е совршен за кратката муцка на оваа раса, густата горната усна и исправените долни заби со тоа што е лесен за прибирање и џвакање. Состојки : кафеав ориз, пиварници ориз, пилешко нуспроизводен оброк, пилешко маснотии, овес од овес, глутен од пченица, свинско јадење, природни вкусови, сушена обична пулпа од репка, рибино масло, растително масло, натриум силико алуминиум, целулоза во прав, калциум карбонат, карбонат, калциум карбонат, карбонат, калциум карбонат, карбонат, калциум карбонат, карбонат, калциум карбонат, карбонат, калциум карбонат, Сушен домат Помаса, кокосово масло, калиум хлорид, натриум триполифосфат, калиум цитрат, сол, таурин, хидролизиран квасец, витамини [ДЛ-алфа токоферол ацетат (извор на витамин Е), инозитол, додаток на ниацин, L-Ascorbyl-Polyphosphate ( Извор на витамин Ц), Д-калциум пантотеннат, биотин, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), додаток на рибофлавин, тиамин мононират (витамин Б1), витамин А ацетат, фолна киселина, витамин Б12 додаток, додаток на витамин Д3], додаток на холин, л. -Тирозин, глукозамин хидрохлорид, Л-карнитин, невен екстракт (Tagetes erecta L.), DL-метионин, L-лизин, минерали во трагови [цинк протетинат, цинк оксид, ферозен сулфат, манган протеинат, мангазен оксид, Комплетен сулфат, Калциум Јодит , натриум селенит, бакар протеинат], чај, хондроитин сулфат, екстракт од рузмарин, зачуван со мешани токофероли и лимонска киселина. Загарантирана анализа : Суров протеин (мин) 24% сурова маст (мин) 18% сурова влакна (макс) 4,1% влага (макс) 10% еикосапентаноева киселина (ЕПА)* (мин) 0,2% докосахексаена киселина (ДХА)* (мин) 0,08% таурин* (мин) 0,18% Л-карнитин* (мин) 580 мг/кг глукозамин* (мин) 760 мг/кг хондроитин сулфат* (мин) 75 мг/кг.

За производот

Избор на клиент