0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Диви ентериери 13 Висок кактус Кактус во живо растение во бел керамички тенџере со дијаметар со дијаметар, фабрика за куќи

Диви ентериери 13 Висок кактус Кактус во живо растение во бел керамички тенџере со дијаметар со дијаметар,

DEN 2.33
Достапно за нарачка

Достапност

Cuddly е потценување кога станува збор за овој кактус. Оваа уникатна и симпатична сорта на Cereus Jamacaru се нарекува кактус на кукавички како да не можете да претпоставите зошто. Дивите ентериери се возбудени да го запознаат ова специјално растение со потрошувачите што се одгледува само во северо -источен Бразил, во уникатни услови на растење што овозможуваат ова растение да не расте боцки. Овие уникатни услови за растење не беа во можност да се реплицираат на кое било друго место. Увезени како возрасни растенија, ние сме возбудени да го споделиме ова чудо од растението кое има длабока врска со луѓето и областа на Бразил каде се одгледува. Трендовски и уникатен додаток на вашата домашна декорација или незаборавен подарок за Денот на вineубените, родендени, подароци за водителка, или само затоа што, кактусот Cuddly е едно растение во затворен простор од кој не сакате да ги задржите рацете, и тоа е добро! Cuddly Cactus достигнува висина од 13 " - 15 " и доаѓа засаден во керамички тенџере со дијаметар од 5 "за одгледувачот : Растенијата за диви ентериери се одгледуваат од лозари од зелен круг, семеен бизнис од втора генерација, посветена на правење на сите Ден подобро со растенија. Оваа ретка, безжична сорта на кактус е мазна на допир и е нова за американскиот пазар! целосно суво.

За производот

Избор на клиент