0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност Чудо од природата 1913 година Канвас уметност од Томас Моран

Заштитена марка ликовна уметност Чудо од природата 1913 година Канвас уметност од Томас Моран

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж на планини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Избор на клиент