0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „добредојде дома есен“ платно уметност од Вилијам Бредон

Трговска марка ликовна уметност „добредојде дома есен“ платно уметност од Вилијам Бредон

DEN 478.40
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Вилијам Брејдонјубјект : Архитекторен стил : Модерни фармерки Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира предниот дел на белата модерна куќа. Вилијам Бредон е уметник кој успешно го шета минатото и сегашноста. Сликите што тој ги создава на американските домови, нивната архитектура и нивните селски поставки се од сегашноста, но сепак успеваат да пренесат чувство на време минато вистинско чувство за Америка. Господар на акварел, техниката на Билс може најдобро да се опише како рафинирани детали, стил кој веднаш го заповеда вниманието на гледачите, ги поканува во составот, а потоа деталите за деталите ги пренесуваат носталгичните визии на уметниците за минатите традиции сè уште зачувани. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилијам Бредон „Добредојдовте дома есен“ платно уметност.

За производот

Избор на клиент