0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
ФАЛКЕН АЗЕНИНС ФК 245 35- Ј гума

ФАЛКЕН АЗЕНИНС ФК 245 35- Ј гума

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Достапност

000 милји, без оглед на тоа кое и да е прво. Вибрациите на патот што се чувствуваат во кабината на возилата се намалени, што го прави искуството за возење попријатно. Моделот не е наменет да се користи во зимско време, бидејќи соединението не ја одржува својата извонредна способност за зафаќање на патот во постудените температури. Ова обезбедува продолжен животен век, бидејќи рамномерно распространетите сили на забрзување, свиоци и сопирање спречуваат да се формираат неправилни модели на абење низ областа на шарите. Оваа понуда е наменета за гуми што се управуваат во нормални услови на автопатот во САД или Канада и ги исклучува гумите што се користат во комерцијални услуги или апликации за трки. Сипчињата со повратни информации ја подобруваат способноста за зафаќање на влажните временски услови, додека променливата длабочина на SIPE обезбедува суви временски перформанси. Подоброто свиткување, управувачот и стабилноста промовираат без напор ракување со сите временски услови. Гаранцијата за опасност од патот е почестена ако штетата е непостојана според упатствата за поправка на пункција на USTMA. Големина : 245/35 R20. Azenis FK510 обезбедува удобен погон. Гумата промовира одлична летна временска влечење благодарение на деталите за засилување и 4Д нано дизајнот соединение со соединение што ја зголемува флексибилноста на сложената. Тие обезбедуваат дополнителни рабови за гризење во сите летни услови за да понудат подобрена способност за свиоци и маневрирање. Може да се применат дополнителни ограничувања и такси. Моделот е лесен за контрола во сите временски услови. Сезона : Лето. Во случај да не сте задоволни од вашата набавка, Фалкен ја обезбедува оваа гаранција за 30 дена или 1. Falken исто така нуди гаранција за возење триесет (30) дневно или 1. Широките опкружувачки жлебови активно избегнуваат хидропланирање со елиминирање на вода и слабеење од под стапалото на гумите, со што искуството за возење е побезбедно во летни услови. Може да се појави во форма на пункции, модринки или паузи на влијанија кога гумата е управувана во нормални услови на возење на федерален, државен и/или локално одржуван пат.

За производот

Избор на клиент