0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Филтрет од 24x30x1, Merv 12, Напредно намалување на алергенот HVAC Филтер за воздух, фаќа алергени, бактерии, вируси, MPR, филтер

Филтрет од 24x30x1, Merv 12, Напредно намалување на алергенот HVAC Филтер за воздух, фаќа алергени, бактерии,

DEN 397.76
Достапно за нарачка

Достапност

Не сте сигурни кој уред за филтрит или филтер за купување? Кликнете овде за да го видите нашиот водич за помош. Вашиот дом треба да биде вашето светилиште, почнувајќи од воздухот што го дишете. Filtrete ™ алерген, бактерии и вирусни филтри за воздух помагаат да се фатат несакани честички од воздухот во вашето домаќинство, придонесувајќи за почиста, посвежа домашна околина. Со проактивно фаќање прашина, бактерии, вируси и алергени, овие филтри за високи перформанси помагаат во подобрување на квалитетот на воздухот на вашиот дом. #1 Препорачана марка (Brand Filtrete е најпознатиот бренд на HVAC Air Filters заснована на здравствениот тракер за здравство на брендот во САД, IPSOS, јуни 2022 година). Колку е поголем MPR, толку повеќе микрочестички-како што е полен, миленичиња, чад, бактерии и вируси-вашиот филтер ќе го фати од воздухот што минува низ него. За оптимални перформанси на вашиот систем за греење и ладење или HVAC систем, променете го филтерот за домашен воздух најмалку на секои 90 дена за филтри од 1 инчи, а најмалку на секои 12 месеци за филтри од 4 инчи и 5 инчи. Валканиот филтер ќе го забави протокот на воздух и ќе го натера системот да работи потешко за да ве задржи топло или ладно-енергија што ја прави. Пријавување за програма за потсетување за промена на филтерот ( /Changereminders) што работи за вас!. Надворешни фиберглас, печење и неелектростатско 3-месечен плетенка од 1 инч домашен воздух за вашата печка, климатик или HVAC систем. Дизајнирано со ексклузивна технологија за филтрирање 3-во-1 од 3М до стапици на несакани честички на воздухот, додека остава почит проток на воздух низ. Привлекува и фаќа микроскопски честички како што се чад, остатоци од кашлица и кивање, бактерии и вируси-и големи честички, вклучително и ЛИНТ, прашина во домаќинството и полен. 54 % фаќање на мали честички, како бактерии и честички кои носат вируси ( % заробени се заснова на тестирање ASHRAE 52.2 за 0,3 до 1 микрони честички од воздухот што минуваат низ филтерот, што се однесува на стандардно тестирање на стандардна ефикасност во индустријата HVAC). Сертифициран како пријателски за астма и алергија (како што е наведено во извештајот ASCR : 1246-01). Filtrete MPR 1500 има рејтинг на MERV 12. само за станбена употреба. Создадете промена на одбројувањето во апликацијата Filtrete Smart. Едноставно користете ја апликацијата за да го скенирате бар -кодот на пакувањето на вашиот филтер, а потоа изберете 30, 60 или 90 дена за одбројувањето на вашата замена. Кога животниот век е нагоре, ќе добиете известување за промена на филтерот.

За производот

Избор на клиент