0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Поплава во Портмарли“ платно уметност од Алфред Сисли

Заштитена марка ликовна уметност „Поплава во Портмарли“ платно уметност од Алфред Сисли

DEN 3.00
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Алфред Sisleysubject : Architecture Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има голема зграда од левата страна од рамката што ја поставува водата. Алфред Сисли беше импресионистички сликар на пејзаж, кој се роди и го поминува поголемиот дел од животот во Франција. Тој беше најконзистентен од импресионистите во својата посветеност на сликање пејзажи. Тој никогаш не се отстапил во сликарство во фигури и никогаш не открил дека импресионизмот не ги исполнил неговите уметнички потреби. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Голема зграда од левата страна на рамката што ја поставува водата.

За производот

Избор на клиент