0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Starвездена ноќ јуни“ платно уметност од Винсент ван Гог

Трговска марка ликовна уметност „Starвездена ноќ јуни“ платно уметност од Винсент ван Гог

DEN 639.52
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Винсент ван Гогсубјект : Апстракт Стил : Традиционално производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина апстрактна претстава на градскиот пејзаж. Винсент Ван Гог беше холандски пост-импресионистички сликар чија работа, забележителна за својата груба убавина, емоционална чесност и смела боја, имаше далекусежно влијание врз уметноста од 20 век. Тој продаде само една слика за време на неговиот живот, и беше малку познат на уметничкиот свет во моментот на неговата смрт, но неговата слава се зголеми брзо после тоа. Неговото влијание врз експресионизмот, фавизмот и раната апстракција беше огромно, и може да се види во многу негови дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина апстрактна претстава на градски пејзаж.

За производот

Избор на клиент