0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност Дождлива ноќ во Токио платно уметност

Трговска марка ликовна уметност Дождлива ноќ во Токио платно уметност

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични вредности во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има дождлива ноќ во Токио. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Избор на клиент