0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Кралскиот хавајски класичен полнеж и кромид

Кралскиот хавајски класичен полнеж и кромид

DEN 94.72
Достапно за нарачка

Достапност

Кинг Хавајски ® Херб и кромид Класично полнење. Оригиналот.est. 1950 година. Хило-хи. Изработено со кралскиот хавајски леб. Подготовка на тепсија за рерна : Путер 1/2 чаша. Загрејте ја рерната на 350 степени F.2. Во тава, стопете путер на средна топлина. Додадете кромид и испржете 2-3 минути, сè додека не се проucирни.3. Пренесете го кромидот во голем сад за мешање. Додадете мешавина за полнење и супа. Измешајте нежно.4. Лажица во сад за печење со 3 кварта и покријте ја со фолија.5. Печете 30 минути. За постепено полнење, откријте и печете уште 10 минути. Подготовка на пулторија : путер 2 лажици. Во тава, стопете путер на средна топлина. Додадете кромид и испрскајте 2-3 минути додека не се проucирни.2. Пренесете го кромидот во голем сад за мешање. Додадете мешавина за полнење и измешајте нежно.3. Лажицата лабаво во мисирка шуплина, дозволувајќи простор за проширување. Блиски отвори и печење според тежината. Кинг Хавајски билки и кромид Класично полнење : Класично полнење со билка и кромид направено со леб на Хавајскиот леб. Est. 1950 година, Хило, Хаваи.

За производот

Избор на клиент