0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 14KT Бело злато ореолски прстен за ангажман

1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 14KT Бело злато ореолски прстен за ангажман

DEN 3.00
Достапно за нарачка

Достапност

Започнете го вашиот живот заедно со овој прстен за ангажман на црно -белиот дијамант во Миабела. Изработено во зрачно бело злато, има овален, црвен дијамант поставен од гранка во центарот со ореол од 14 бели кружни, дијаманти поставени од рамки. Дополнителни 18 дијаманти поставени од путер, путер (G-H, I2-I3) го украсуваат бендот. Подобрено со високо-поли-финиш, овој прстен за ангажман на дијаманти Хало прави совршен додаток на секоја колекција на накит и е прекрасен подарок за вашата сакана. Изработено во 14 KT бело злато. 1-1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантска боја : црна, G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења со обложување, раб и путер. Прстен за ангажман на ореол. Ширина на опсегот : 1,5 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

За производот

Избор на клиент