0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
# Браун Крафт Манила рециклирани коверти, 4,5х10.375, по пакет

Браун Крафт Манила рециклирани коверти, 4,5х10.375, по пакет

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Достапност

Комерцијални деловни коверти за џем -хартија ® Браун Крафт #11 се изработени од мазна, висококвалитетна, 28lb хартија. Овој пакет содржи вкупно 100 коверти. Секоја од овие коверти мерки со големина 4 1/2 x 10 3/8 инчи во големина. Одликувајќи се со основна и разноврсна боја на кафеава Крафт, овие коверти се идеални за широк спектар на лични и деловни цели за испраќање! Нивната големина ги прави совршени за трипати склопени стандардни листови хартија. Користете ги за да испратите документи и писма од вашиот дом или канцеларија со леснотија! Секој од нив има комерцијално отворање на размавта и сигурно затворање на гума за џвакање за да ги задржи предметите поставени во безбедни, бидејќи тие се одвиваат низ поштата. Големина : 4 1/2 во x 10 3/8 in. Боја : Браун Крафт Количина : 100/Пакет Боја : Браун Крафт коверти. Големина : #11 (4,5 x 10,38 инчи). Количина : 100 коверти по пакет. Карактеристики на пликот : затворање на гума за гума за гума, високо квалитетна мазна хартија. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе.

За производот

Избор на клиент