0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Кавански современ племенски килим волна, таупе црна, килим со акцент од 4ft 6ft

Кавански современ племенски килим волна, таупе црна, килим со акцент од 4ft 6ft

DEN 4528.00
Достапно за нарачка

Достапност

Колекцијата Каван комбинира геометриски и обрасци за да создаде племенски стил. Направени од волна, овие килими можат да управуваат со високи области со сообраќај и да бидат лесна грижа, пријателски за миленичиња, отпорни на дамки, отпорни на вода и отпорни на избледени. Овие номадски инспирирани дизајни се достапни во неутрална палета на бои на нијанси на бели, сиви и јаглен. Рачно затрупани од квалификувани занаетчии во Индија, оваа глобално влијание врз колекцијата носи чувство на светско патување во вашиот дом. Рачна изградена конструкција. Направено од волна. Идеално сместување во просторијата вклучува фоаје/влез, канцеларија, трпезарија, дневна соба, спална соба. Направено во Индија. Ние не препорачуваме да користите вакуумска лента за тепачки на килим; За мали излевања или дамки, користете топла вода и размачкана. Проверете ја етикетата за нега за какви било дополнителни упатства.

За производот

Избор на клиент