0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „гуски што летаат над обработливото земјиште“ Арт од effеф Тифт

Трговска марка ликовна уметност „гуски што летаат над обработливото земјиште“ Арт од effеф Тифт

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : effеф Tift Subject : Пејзаж-апелатива : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има гуски што го исполнуваат небото што лета далеку. Повеќе од една деценија, уметникот за животински свет, effеф Тифт, се посвети на својата страст прикажувајќи ја природната убавина на прекрасниот Пацифик северозапад преку неговите слики. Роден во државата Вашингтон, effеф ја црпи својата инспирација од околината, истражувајќи и проучувајќи го дивиот свет домороден во неговиот дом. Effефс немилосрдна посветеност да ја фати убавината на природата на платно во комбинација со неговиот огромен талент, му донесе извонреден успех и признание. Неговите дела се претставени во некои од најпрестижните изложби за уметност во диви животни во САД и Канада, а тој е горд добитник на наградата Најдоброто шоу на славниот шоу за диви животни на Пацифик Рим и Наградата за избор на народите на спортското шоу Милвоки . Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Effеф Тифт „гуски што летаат над обработливото земјиште“.

За производот

Избор на клиент