0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Новата генерација“ платно уметност од Јан Тороп

Заштитена марка ликовна уметност „Новата генерација“ платно уметност од Јан Тороп

DEN 1530.08
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Јан Tooropsubject : Пејзаж -пестичар : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен пејзаж со розови дрвја. Giclee (JEE-CLay) е напреден процес на правење печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Нова генерација“ платно уметност од Јан Тороп.

За производот

Избор на клиент