0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
KUHN RIKON CORORI+ СОВЕТНИ КОМПАТНИ КОМП

KUHN RIKON CORORI+ СОВЕТНИ КОМПАТНИ КОМП

DEN 287.84
Достапно за нарачка

Достапност

Ножевите Colori®+ нудат погодност преку нивната острина, безбедносни рачки и лесен дизајн, правејќи ги сите задачи на вашата кујна да бидат ветре. Овој сет содржи нож на готвач, нож за комунални услуги и засилен нож за паркирање? Најважните ножеви што ви се потребни во вашата кујна во еден сет. Секој нож има остар јапонски сечило од не'рѓосувачки челик со шарена ергономска рачка и безбедносна обвивка за совпаѓање. Јапонските сечила од не'рѓосувачки челик се заострени со рака и супер остри, со кратка работа на задачи за готвење. Корисни ножеви за сите намени? Може да се справи со сите задачи за подготвување на вашата кујна во рекордно време. Нож на готвачот : рифови, коцки и овошје, зеленчук, сирење, месо и многу повеќе. Нож за комунални услуги : За деконирање на месо и други незгодни кујнски задачи. Засилен нож за паркирање : Совршен за исекување леб, домати и други меки овошја. Ултра остра сечилото е заострено со рака и е изработено од јапонски не'рѓосувачки челик. Сечилата остануваат супер остри. Силиконска обвивка без храна без храна обезбедува храна лесно да се ослободи од сечилото. Вклучена безбедносна обвивка. Предупредување : Не за деца? Сечилото е остар. Продавница со заштитна обвивка. Неправилната употреба може да резултира во повреда. KUHN RIKON COLORI+ Professional Chef Nife Nife (сет од 3).

За производот

Избор на клиент