0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Најдобра мајка некогаш“ Канва Арт од Валари Вејд

Трговска марка ликовна уметност „Најдобра мајка некогаш“ Канва Арт од Валари Вејд

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Валари Wadesubject : Floral Style : Modern & Cote Moper Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња во вазна над шарена позадина. Валари Вејд создава и со традиционални медиуми (обоени моливи, креони, акварел и акрилици) и со дигитален софтвер (CS5 Creative Suite). Понекогаш двајцата се комбинираат во традиционален/дигитален hodgepodge. Идеите за уметнички дела обично доаѓаат во најчудните времиња, додека работите на нешто друго, возејќи, обидувајќи се да заспиете .. Постои постојано растечка тетратка на концепти кои допрва треба да ја видат хартијата giclee (Jee-clay) е Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Валари Вејд „Најдобра мајка некогаш“ Канва Арт.

За производот

Избор на клиент