0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Дво-тон Стерлинг сребро 7. TCW синиот прстен од топаз

Дво-тон Стерлинг сребро 7. TCW синиот прстен од топаз

DEN 526.56
Достапно за нарачка

Достапност

Овој прстен за родилни камења SL се одликува со голем центар со сина боја на тапин, кој се наоѓа во сина боја на топаз, затрупана со пенливи 288 бели скапоцени камења Топаз за дизајн на ореол. Овој прстен прави одличен подарок за роденден или додаток на колекцијата за лични накит. Бендот е изграден од Стерлинг Сребрена, што го прави траен и лесен за чистење. Полскиот лак на парчето е сигурно да привлече внимание на која било забава за коктел или специјален настан. Погодно за секоја пригода, овој прстен додава димензија на која било облека. Бидете тема на разговор со спарување на овој прстен со вечер наметка за посебна пригода или омилен пар фармерки за една ноќ на градот. Овој блескав прстен изгледа деликатен и елегантен на вашата рака и е сигурен дека ќе го привлече вниманието на вашите пријатели и семејство. Овој прстен е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен бел скапоцен камен Топаз, поставен во рамките на шанкот на овој прстен за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. Овој прстен има затворена под-галерија со дво-тон позлата, истакнувајќи го логото SL на SL Collection SL. Форми на камења од камења : перница, тркалезен скапоцен камен бои : бела, сина боја со перничиња со перничиња со перничиња : 9 мм широк x 9 мм долг скапоцен камен Тежина на камења : 4,14 Карати Вкупен скапоцен камен Тежина на скапоцен камен : 7.02 Карати Метал : Стерлинг сребрен број на бел топиз : 288 Заврши : Димензии на поставување на високи полски прстени : 14 мм долга x 23 мм ширина x 10 mm димензии на опсег : 3 mm SL колекција дво-тон Стерлинг сребро 7.02 TCW сино прстен на топаз.

За производот

Избор на клиент