0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Спиење на чекорите“ платно уметност од Јан Панико

Заштитена марка ликовна уметност „Спиење на чекорите“ платно уметност од Јан Панико

DEN 704.00
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Јан Panicosubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две мачки и куче на црвени чекори. Артист и мачка Фансиер, Јан Панико, го дава терминот „Мачка“ дама 'комплетно ново значење. Таа откри што ќе стане и страста и животната работа како мало дете. Според Јан, патеката што води кон нејзината кариера беше поплочен рано. „Првото сеќавање на детството што го имам е од мојот прв сет на бои на прстите. Оттогаш бев зависник и бев вклучен во уметнички напори “. таа рече. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две мачки и куче на црвени чекори.

За производот

Избор на клиент