0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Нов 82-1366CR мотор на прозорецот за напојување и регулаторниот склоп пред десно се вклопува 2006- Нисан

Нов 82-1366CR мотор на прозорецот за напојување и регулаторниот склоп пред десно се вклопува 2006- Нисан

DEN 854.40
Достапно за нарачка

Достапност

Кога вашиот мотор за лифт на прозорецот не успее, тој често е предизвикан од неуспех во собранието на регулаторот. Овој неуспех ќе предизвика предвремено исцрпување на моторот за лифт на прозорецот. Со склопување на мотор и регулатор на мотор и регулатор на прозорци, можете да заштедите време и пари со замена на целото склопување. Собранијата за лифт на прозорецот со кардон и собранијата на регулаторот се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат перформансите на OEM, обезбедувајќи квалитетен производ и вие и вашето возило може да се потпрете. Апликација на возила : Nissan Sentra 2006. Подобрени во однос на оригиналните перформанси, сите брзини се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. За да се спречи предвремено абење, ленти и кршење, со што се проширува животниот век за да се обезбеди правилно да се совпаднат арматурата и контактите. Единиците се дизајнирани со дополнителни вртежни мотори за да се спречи предвремено откажување како резултат на неправилно подмачкани регулатори на лифтот за прозорци . Магнетите ја испорачуваат вистинската количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти Во системот за лифт за прозорец . Загарантирано вклопување и функција . се среќава или надминува О.Е.М. Перформанси . ОЕ Референца : E2 DZ12127 A E2 SE12127 BA E2 SZ12127 A E2 SZ12127 B E4 AE12127 A E4 AE12127 AA E4 AZ12127 A.

За производот

Избор на клиент