0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Експерт градинар 2QT портокалова поинсетија во живо растенија со украсен капа на шампањ за пластеник

Експерт градинар 2QT портокалова поинсетија во живо растенија со украсен капа на шампањ за пластеник

DEN 719.52
Достапно за нарачка

Достапност

Барате забавен пресврт на традиционалното растение за празници? Донесете дома оваа уникатна, лосос обоена poinsettia оваа сезона и направете го украсувањето на вашиот дом за празниците уште позабавно! Poinsettias се традиционално растение за празници кои доаѓаат во многу бои и обрасци, вклучувајќи ја и оваа прекрасна сорта, цимет од Викинг. Измешајте го овој 3-пакет на Poinsettias со вашиот тековен декор за празници за да донесете боја во затворен простор. Poinsettias исто така прави одлични подароци за одмор за наставници и домаќини за одмор и хостеси. Овој 3-пакет на растенија се добро воспоставени и спакувани за вас со расположиво навивање! Откако ќе пристигнат Poinsettias на вашиот праг, внесете ги внатре што е можно поскоро. Отпакувајте ги, дајте им пијалок вода и ставете ги подалеку од драфти врати и прозорци. За да ги задржите Poinsettias среќни и здрави, за време на сезоната на празници, дајте мала количина вода дневно за да ја задржите почвата рамномерно влажна и да ги поставите на индиректна сончева светлина. Среќни празници! Експерт градинар 2 QT портокал Поинсетиа (3 брои) во живо растенија со украсен капа на шампањ за пластери цвета големи цвеќиња во боја на лосос. Декоративно капаче за шампањ (меко злато) за пластеник. Бренд : Експерт градинар. ЛЕСНИОТ ПОДАТОЦИ : Индиректно Сонце. Минимална температура : 50 ° F. Цврстина : Харди во зони 9 до 13. Висина : 16-17 “. Ширина : 8-10 ". Обезбедете мала количина вода дневно за да ја задржите почвата влажна, но не и соглива. Избегнувајте ставање на нацрт-локации. Надвор од празникот, започнете во пролетните растенија за хранење месечно со целта на растителната храна. За да се постигне Rebloom, осигурете се дека растението добива 14 часа темнина секој ден за 8 недели. Оваа ставка може да се најде во продавница и е достапна за купување преку Интернет. Предметот и бојата може да варираат во продавница.

За производот

Избор на клиент