0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Главните мрежи самостојно опфатени со калем 8 Innerspring душек

Главните мрежи самостојно опфатени со калем 8 Innerspring душек

DEN 1424.00
Достапно за нарачка

Достапност

Душекот за џебни калеми од 8 инчи обезбедува еднаква дистрибуција на тежина со контурирање на кривините на вашето тело, олеснувајќи ги точките на притисок по должината на вратот, рамената, грбот и колковите. Секоја калем работи независно од другите, реагирајќи само на притисокот што директно се применува на одредена пролет, што резултира во поголема удобност и поддршка. Најпопуларната придобивка е што го минимизира нарушувањето на партнерот, така што нема да се разбудите кога вие или вашиот партнер фрла и се врти или влегувате и излегувате од кревет во текот на ноќта. Главни 8 "Независно опфатени душеци со калем, повеќекратни големини : Дишењето перфориран прекриен душек за истегнување. Го намалува фрлањето и вртење и го елиминира нарушувањето на движењето меѓу партнерите. Овозможува еднаква дистрибуција на тежина со контурирање на кривините на вашето тело. Овозможува поголема удобност и поддршка за да помогне во олеснување на точките на притисок. Се среќава со федералниот стандард за запаливост 16 CFR 1633. Рамките за кревети се продаваат одделно. Димензии на душекот близнаци : 75 "L x 39" W x 8 "H. Целосни димензии на душекот : 75" L x 54 "W x 8" H. Димензии на душекот на кралицата : 80 "l x 60" W x 8 "H. ДВЕДНИ ДЕНЦЕСКИ ДИМЕНСИ : 41" L x 12.5 "W x 12.5" H. Димензии на целосна кутија за душеци : 57 "L x 12.5" W x 12.5 "H. Кралицата душек кутија Димензии : 53" L x 12.5 "W x 12.5" H. Ограничување на тежината на душекот со близнаци : 200 фунти. Комплетна граница на тежина на душекот : 450 фунти. Креветите се продаваат одделно. Погледнете го нашиот асортиман на кревети. Рамки за кревети се продаваат одделно. Погледнете го нашиот асортиман на рамки за кревет . Одлично за креветите за платформа. Потребна е основа или пролет на кутии со стандардни рамки за кревет . Фондациите се продаваат одделно. Погледнете го нашиот асортиман на темели.

За производот

Избор на клиент