0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Prisarts 'Eyahs Alberro Dela vita' Canvas Art

Prisarts 'Eyahs Alberro Dela vita' Canvas Art

DEN 607.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Pris Arts Subject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на цветно дрво. Дипломирав диплома за диплома за ликовни уметности, специјализирани за внатрешен дизајн на Универзитетот во Санто Томас. Истакнати бои : светло сина, црвена, задебеница, сина, виолетова, сива, зелена, црна, јас сум самоучен уметник кој живее во југ. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Како дизајнер, некои од моите уметнички дела се користат како додатоци за куќите, продавниците и канцелариите на мојот клиент. Моите слики на многу начини снимаат што е најважно за мене : моите чувства и искуства со семејството и пријателите, местата што ги посетив заедно со емотивните аспекти на мојот живот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Prisarts 'Eyahs Alberro Dela vita' Canvas Art. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Ми се допаѓа да користам радосни, чудесни бои. Мојата надеж е дека на овие слики ќе најдете нешто познато, нешто што ќе ве удри и ќе ве потсети на она што е важно во вашиот сопствен живот. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Јас сум член на Обединетите народни уметници. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Додава забава и задоволство во моите слики. Всушност, најчестиот коментар што го слушам во врска со мојата работа е дека моето уметничко дело само ги тера луѓето да се насмевнуваат. Роден сум во Манила, Филипини. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Снимам скоро 12 години како хоби, а потоа почнав да им давам како подароци за родендени, свадби и различни прилики.

За производот

Избор на клиент