0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Пчела и Амарилис„ Канвас уметност “од Курт Шафер

Заштитена марка ликовна уметност „Пчела и Амарилис„ Канвас уметност “од Курт Шафер

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Курт Шаферсебјект : Флоралстил : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крупен цвет со светло зелен и жолт центар. Истакнати бои : Греј, тен, жолт, бел, зелен Курт Шафер е самоук фотограф уште од 13 години. Тој продолжува да ја учи ликовната уметност на фотографијата, особено во оваа фантастична дигитална ера. Иако Курт не манипулира со својата ликовна фотографија, дигиталното подобрување е вредна алатка во неговиот бизнис. Тој наведува дека ако таа би променила нешто во својата работа, би било да изгледа повеќе како што беше кога ја направи оригиналната фотографија. Loveубовта на Курт кон земјата ја храни својата фотографска креативност и ја дефинира како негова вистинска форма на терапија. Кога фотографирате луѓе, фаќањето на природата во неговите субјекти е намерата на Курт и што се обидува да го направи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зголемување на бел цвет со светло зелен и жолт центар.

За производот

Избор на клиент